Strona: IV Spotkanie Grupy Roboczej LLA / Lean Academy

IV Spotkanie Grupy Roboczej LLA

7 grudnia 2012 r. odbyło się  czwarte spotkanie Grupy Roboczej Lean Learning Academy Polska. Spotkanie miało miejsce w firmie Stomil Sanok S.A.

Prezentacja przedstawiciela firmy Stomil Sanok Pana Pawła Januszewskiego

Miejsce spotkania

Stomil Sanok S.A.

ul. Reymonta 19

wjazd od ul. Lwowskiej

Program spotkania

9.00 - 9.20 - przywitanie gości przez przedstawiciela Firmy Stomil Sanok S.A. i krótkie przedstawienie firmy

9.20 - 9.30 - przedstawienie celów spotkania przez Kierownika Lean Learning Academy Polska

9.30 - 11.00 - spacer po firmie i przedstawienie w praktyce jak firma wdrożyła koncepcję oraz jak stosuje narzędzia lean manufacturing

11.00 - 11.15 - przerwa na kawę

11.15 - 13.00 - sesja Kaizen - rozwiązywanie wybranego problemu zidentyfikowanego w firmie według metodyki stosowanej w firmie Stomil Sanok S.A.

13.00 - 13.15 - podsumowanie i zakończenie spotkania przez Kierownika Lean Learning Academy Polska

Analiza wybranego problemu firmy przez grupę

Prezentacja wyników analizy problemu

"W firmie Stomil Sanok koncepcja Lean Manufacturing wdrażania jest od wielu lat, drobnymi krokami. Kierownictwo firmy napotkało na wiele problemów przy wdrażaniu, ale wszystkie problemy konsekwentnie są pokonywane dzięki zaangażowaniu osób będących pasjonatami ciągłego doskonalenia. Wydział Produkcji Uszczelek Budowlanych oraz Wydział Produkcji Uszczelek Samochodowych są jaskółkami, które czynią w firmie wiosnę."

Kierownik Lean Learnig Academy Polska

Dorota Stadnicka